Ο Spanian, που λέτε, ταξιδεύει σε όλο τον κόσμο και μεγάλο μέρος της νιότης του, το πέρασε στις φυλακές. Γιατί νιώσαμε την ανάγκη να γράψουμε για το δεύτερο; Γιατί, πολύ απλά, εστιάζει και ο ίδιος σε αυτό το κομμάτι. Στις μέρες μας όλα έχουν να κάνουν με το πώς «πουλάς» τον εαυτό σου, είναι γνωστό αυτό.
Φυσικά, ο YouTuber έχει λόγο που αναφέρει το χρόνο που πέρασε στις φυλακές. Το concept του έχει να κάνει με κακόφημες γειτονιές διαφόρων χωρών στις οποίες περιπλανιέται μόλις νυχτώσει. Στερεοτυπικά πράγματα, ξέρετε τώρα. Έκανε φυλακή, άρα είναι σκληρός, άρα θα περπατήσει τη νύχτα στην Ομόνοια. Ναι, εκεί βρέθηκε ο Spanian και αν κρίνουμε από τις αντιδράσεις του, το μετάνιωσε.
Δεν θα το πιστέψετε, αλλά ο Αυστραλός YouTuber είδε άτομα να κάνουν ενδοφλέβια χρήση στο δρόμο, ανθρώπους να ξαπλώνουν στα πεζοδρόμια και να ψάχνουν στα σκουπίδια. Πρώτη φορά συμβαίνει κάτι τέτοιο στον κόσμο, λογικό να σοκαρίστηκε ο άνθρωπος. Α, ναι, είδε και πολλούς οίκους ανοχής. Σε ένα άλλο σημείο του βίντεο, λέει ότι οι μεθυσμένοι βρίζουν τους περαστικούς (εντάξει, αυτό ήταν κάπως αστείο), ότι υπάρχουν πολλοί παράτυποι μετανάστες και ότι βλέπει παντού γκραφίτι. Ειδικά για το τελευταίο ντρεπόμαστε πολύ, μα είναι δυνατόν να υπάρχουν γκραφίτι στο κέντρο της Αθήνας;
Κόντρα στα προγνωστικά, πιο κόντρα και από την κόντρα του Light με τον Ανδρέα Μικρούτσικο, αναφέρει ότι τα Εξάρχεια, με κομμένα δέντρα ή χωρίς, παρά τα όσα είχε ακούσει, είναι ένα ασφαλές και φιλικό μέρος και όχι μια επικίνδυνη γειτονιά της Αθήνας. Μπράβο στον Spanian, του προτείνουμε να πάει στην Πλάκα και να παραγγείλει μια χωριάτικη σαλάτα.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου